Kısayol Bağlantıları

RESMİ TBMM ANAYASA MAHKEMESİ YARGITAY DANIŞTAY REKABET KURUMU ENERJİ PİYASASI KURUMU TÜRK PATENT AVRUPA PATENT OFİSİ PCT AVRUPA BİRLİĞİ AB ADALET DİVANI ANAYASA İNSAN HAKLARI

Özgeçmiş

Mehmet Gürcan Büyükünal 12 Haziran 1966 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise tahsilini gerçekleştirdiği TED Ankara Koleji’nden 1983, yüksek tahsilini gerçekleştirdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ise 1987 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık stajını zamanın Ankara Barosu Başkanı izleyen dönemlerin Anayasa Mahkemesi üyesi Av. Mahir Can Ilıcak’ın stajyeri olarak 1988 Kasım’ında tamamlayan Büyükünal 1988 Aralık – 1990 Mart ayları arasında Tank Asteğmeni olarak askerliğini tamamlamış, yedek subaylığı boyunca İstanbul 66. Zırhlı Tugay Adlî Müşaviri olarak hizmet vermiştir.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü’nde Avrupa Hukuku (1991-1992), Ticaret Hukuku (1992-1993) ve Tahkim Hukuku (1993-1994) lisansüstü uzmanlık eğitimlerini gerçekleştirmiş; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde de İşletme İhtisas (1997-1998) eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda Mayıs 1990-Haziran 1996 döneminde avukat olarak çalışmış, Mart 1993-Şubat 1995 sürecinde T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda geçici görevle hukuk danışmanlığı yapmıştır. EİS Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nde Temmuz 1996 – Şubat 2003 döneminde Hukuk İşleri Yöneticisi olarak çalışmıştır. Av. M. Gürcan Büyükünal, Mart 2003’den beri serbest avukat olarak çalışmakta gerek yerli gerekse yabancı tüzel ve gerçek kişilere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Büyükünal, aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Başhakemi, Türk Patent Enstitüsü’ne kayıtlı Marka Vekili ve Patent Vekili ve European Patent Institute’a kayıtlı Avrupa Patent Vekili’dir. Aynı zamanda bilirkişilik de yapmaktadır. İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği´nde (İMED) Aralık 2001´den beri aralıksız yönetim kurulu üyeliği yapmakta olup adıgeçen Derneğe Aralık 2001 - Aralık 2010 tarihleri arasında Bülten Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak hizmet vermiş, Aralık 2010´den beri de İkinci Başkan olarak hizmet vermektedir." Yeni Medeni Kanun, Sınaî Mülkiyet Kavramları, Tahkim Kavramı Üzerine ve İTO Tahkim Usulü adlı yayınlanmış, Yeni İş Kanunu’nun Çalışma Yaşamı’na Yansımaları adlı henüz yayınlanmamış makaleleri bulunmaktadır.

Akıcı düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Büyükünal evli ve bir kız çocuk babasıdır. 

Kısayol Bağlantıları

TED ANKARA KOLEJİ ANKARA HUKUK BATİDER İİE Türkiye Petrolleri Anonim Enerji Bakanlığı ECZACIBAŞI İMED

Güncel Bilgiler

Dolar Alış : TL
Dolar Satış : TL
Euro Alış : TL
Euro Satış : TL